Taiwan Semiconductor Corporation 1V5KE16A
Part No.:
1V5KE16A
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE16A.pdf
Description:
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC DO201AD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13.6V
Voltage - Breakdown (Min):
15.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
22.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
67A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE16A.pdf
1. How to order 1V5KE16A on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1V5KE16A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1V5KE16A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1V5KE16A.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1V5KE16A pin diagram, 1V5KE16A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1V5KE16A
Part Number 1V5KE16A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13.6V
Voltage - Breakdown (Min) 15.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 22.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 67A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)