Taiwan Semiconductor Corporation 1V5KE15A
Part No.:
1V5KE15A
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE15A.pdf
Description:
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO201AD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12.8V
Voltage - Breakdown (Min):
14.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
71A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE15A.pdf
1. How to order 1V5KE15A on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1V5KE15A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1V5KE15A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1V5KE15A.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1V5KE15A pin diagram, 1V5KE15A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1V5KE15A
Part Number 1V5KE15A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12.8V
Voltage - Breakdown (Min) 14.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 71A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)