Taiwan Semiconductor Corporation 1V5KE150A
Part No.:
1V5KE150A
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE150A.pdf
Description:
TVS DIODE 128VWM 207VC DO201AD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
128V
Voltage - Breakdown (Min):
143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE150A.pdf
1. How to order 1V5KE150A on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1V5KE150A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1V5KE150A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1V5KE150A.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1V5KE150A pin diagram, 1V5KE150A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1V5KE150A
Part Number 1V5KE150A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 128V
Voltage - Breakdown (Min) 143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.2A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)