Taiwan Semiconductor Corporation 1V5KE130A
Part No.:
1V5KE130A
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE130A.pdf
Description:
TVS DIODE 111VWM 179VC DO201AD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
111V
Voltage - Breakdown (Min):
124V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
179V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE130A.pdf
1. How to order 1V5KE130A on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1V5KE130A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1V5KE130A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1V5KE130A.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1V5KE130A pin diagram, 1V5KE130A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1V5KE130A
Part Number 1V5KE130A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 111V
Voltage - Breakdown (Min) 124V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 179V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.4A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)