Taiwan Semiconductor Corporation 1V5KE120A
Part No.:
1V5KE120A
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE120A.pdf
Description:
TVS DIODE 102VWM 165VC DO201AD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
102V
Voltage - Breakdown (Min):
114V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
165V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.1A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE120A.pdf
1. How to order 1V5KE120A on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1V5KE120A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1V5KE120A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1V5KE120A.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1V5KE120A pin diagram, 1V5KE120A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1V5KE120A
Part Number 1V5KE120A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 102V
Voltage - Breakdown (Min) 114V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 165V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.1A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)