Littelfuse Inc. 1SMC51AT3G
Part No.:
1SMC51AT3G
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMC51AT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMC
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SMC
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMC51AT3G.pdf
1. How to order 1SMC51AT3G on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1SMC51AT3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1SMC51AT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1SMC51AT3G.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1SMC51AT3G pin diagram, 1SMC51AT3G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1SMC51AT3G
Part Number 1SMC51AT3G
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case DO-214AB, SMC
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.2A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)