Littelfuse Inc. 1SMC36AT3G
Part No.:
1SMC36AT3G
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMC36AT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMC
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.8A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SMC
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMC36AT3G.pdf
1. How to order 1SMC36AT3G on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1SMC36AT3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1SMC36AT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1SMC36AT3G.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1SMC36AT3G pin diagram, 1SMC36AT3G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1SMC36AT3G
Part Number 1SMC36AT3G
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case DO-214AB, SMC
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25.8A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)