Littelfuse Inc. 1SMC30AT3G
Part No.:
1SMC30AT3G
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMC30AT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
31A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMC
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMC30AT3G.pdf
1. How to order 1SMC30AT3G on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1SMC30AT3G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1SMC30AT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1SMC30AT3G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1SMC30AT3G pin diagram, 1SMC30AT3G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1SMC30AT3G
Part Number 1SMC30AT3G
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)