Littelfuse Inc. 1SMC28AT3G
Part No.:
1SMC28AT3G
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMC28AT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMC28AT3G.pdf
1. How to order 1SMC28AT3G on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1SMC28AT3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1SMC28AT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1SMC28AT3G.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1SMC28AT3G pin diagram, 1SMC28AT3G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1SMC28AT3G
Part Number 1SMC28AT3G
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)