Littelfuse Inc. 1SMC24AT3G
Part No.:
1SMC24AT3G
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMC24AT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
38.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMC24AT3G.pdf
1. How to order 1SMC24AT3G on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1SMC24AT3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1SMC24AT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1SMC24AT3G.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1SMC24AT3G pin diagram, 1SMC24AT3G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1SMC24AT3G
Part Number 1SMC24AT3G
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 38.6A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)