Littelfuse Inc. 1SMC15AT3G
Part No.:
1SMC15AT3G
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMC15AT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
61.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SMC
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMC15AT3G.pdf
1. How to order 1SMC15AT3G on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1SMC15AT3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1SMC15AT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1SMC15AT3G.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1SMC15AT3G pin diagram, 1SMC15AT3G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1SMC15AT3G
Part Number 1SMC15AT3G
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case DO-214AB, SMC
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 61.5A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)