Central Semiconductor Corp 1SMB33CA TR13 PBFREE
Part No.:
1SMB33CA TR13 PBFREE
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMB33CA TR13 PBFREE.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMB
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SMB
Datasheet:
1. How to order 1SMB33CA TR13 PBFREE on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1SMB33CA TR13 PBFREE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1SMB33CA TR13 PBFREE?
Image 1SMB33CA TR13 PBFREE
Part Number 1SMB33CA TR13 PBFREE
Manufacturer Central Semiconductor Corp
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.3A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)