Central Semiconductor Corp 1SMB30CA TR13 PBFREE
Part No.:
1SMB30CA TR13 PBFREE
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMB30CA TR13 PBFREE.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order 1SMB30CA TR13 PBFREE on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1SMB30CA TR13 PBFREE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1SMB30CA TR13 PBFREE?
Image 1SMB30CA TR13 PBFREE
Part Number 1SMB30CA TR13 PBFREE
Manufacturer Central Semiconductor Corp
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)