onsemi 1SMB30AT3
Part No.:
1SMB30AT3
Manufacturer:
onsemi
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMB30AT3.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
555pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMB
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMB30AT3.pdf
1. How to order 1SMB30AT3 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1SMB30AT3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1SMB30AT3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1SMB30AT3.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1SMB30AT3 pin diagram, 1SMB30AT3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1SMB30AT3
Part Number 1SMB30AT3
Manufacturer onsemi
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 555pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)