onsemi 1SMB24AT3
Part No.:
1SMB24AT3
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMB24AT3.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMB
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Capacitance @ Frequency:
675pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMB24AT3.pdf
1. How to order 1SMB24AT3 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1SMB24AT3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1SMB24AT3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1SMB24AT3.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1SMB24AT3 pin diagram, 1SMB24AT3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1SMB24AT3
Part Number 1SMB24AT3
Manufacturer onsemi
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.4A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 675pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)