onsemi 1SMB18AT3G
Part No.:
1SMB18AT3G
Manufacturer:
onsemi
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMB18AT3G.pdf
Description:
600 W TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESS
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
SMB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
870pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMB
Datasheet:
Chuangxin Cloud1SMB18AT3G.pdf
1. How to order 1SMB18AT3G on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1SMB18AT3G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1SMB18AT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1SMB18AT3G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1SMB18AT3G pin diagram, 1SMB18AT3G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1SMB18AT3G
Part Number 1SMB18AT3G
Manufacturer onsemi
Package/Case DO-214AA, SMB
Series SMB
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 20.5A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 870pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)