Belden Inc. 1883A N3UN2000
Part No.:
1883A N3UN2000
Manufacturer:
Belden Inc.
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud1883A N3UN2000.pdf
Description:
2 #24 PP FS FRPVC
Manufacturer:
Belden Inc.
Series:
Packaging:
Spool
Product Status:
Obsolete
Cable Type:
Multi-Conductor
Number of Conductors:
2 (1 Pair)
Wire Gauge:
24 AWG
Conductor Strand:
7/32
Conductor Material:
Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:
Poly-Vinyl Chloride (PVC), Riser
Jacket (Insulation) Diameter:
0.129" (3.28mm)
Shield Type:
Foil
Length:
2000.0' (609.6m)
Jacket Color:
Green
Ratings:
UL Style CMR
Features:
Drain Wire
Voltage:
300 V
Operating Temperature:
-20°C ~ 60°C
Usage:
Audio
Jacket (Insulation) Thickness:
0.0200" (0.508mm)
Conductor Insulation:
Polypropylene (PP)
Size / Dimension:
Datasheet:
1. How to order 1883A N3UN2000 on Chuangxin Cloud?
2. How does Chuangxin Cloud guarantee that 1883A N3UN2000 is from the original manufacturer or authorized agents?
We have a professional and experienced quality control team to strictly verify and test the 1883A N3UN2000. All suppliers must pass our qualification reviews before they can publish their products including 1883A N3UN2000 on Chuangxin Cloud; we pay more attention to the channels and quality of 1883A N3UN2000 products than any other customer. We strictly implement supplier audits, so you can purchase with confidence.
3. Are the 1883A N3UN2000 price and inventory displayed accurate?
The price and inventory of 1883A N3UN2000 fluctuates frequently and cannot be updated in time, it will be updated periodically within 24 hours. And, our quotation usually expires after 5 days.
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1883A N3UN2000?
All goods will implement Pre-Shipment Inspection (PSI), selected at random from all batches of your order to do a systematic inspection before arranging the shipment. If there is something wrong with the 1883A N3UN2000 we delivered, we will accept the replacement or return of the 1883A N3UN2000 only when all of the below conditions are fulfilled:
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1883A N3UN2000.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1883A N3UN2000 pin diagram, 1883A N3UN2000 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1883A N3UN2000
Part Number 1883A N3UN2000
Manufacturer Belden Inc.
Series -
Packaging Spool
Product Status Obsolete
Cable Type Multi-Conductor
Number of Conductors 2 (1 Pair)
Wire Gauge 24 AWG
Conductor Strand 7/32
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC), Riser
Jacket (Insulation) Diameter 0.129" (3.28mm)
Shield Type Foil
Length 2000.0' (609.6m)
Jacket Color Green
Ratings UL Style CMR
Features Drain Wire
Voltage 300 V
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Usage Audio
Jacket (Insulation) Thickness 0.0200" (0.508mm)
Conductor Insulation Polypropylene (PP)
Size / Dimension -
  • 1883A N3UN2000
  • 1883A N3UN2000 PDF
  • 1883A N3UN2000 Datasheet
  • 1883A N3UN2000 Specifications
  • 1883A N3UN2000 Images
  • Belden Inc. 1883A N3UN2000
  • Buy 1883A N3UN2000
  • 1883A N3UN2000 Price
  • 1883A N3UN2000 Distributor
  • 1883A N3UN2000 Supplier
  • 1883A N3UN2000 Wholesale