Vishay Sprague 173D565X9035XW
Part No.:
173D565X9035XW
Description:
CAP TANT 5.6UF 10% 35V AXIAL
Capacitance:
5.6 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Manufacturer Size Code:
X
Qualification:
1. How to order 173D565X9035XW on Chuangxin Cloud?
3. Are the 173D565X9035XW price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D565X9035XW?
Image 173D565X9035XWE3 173D565X9035XW
Part Number 173D565X9035XWE3 173D565X9035XW
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 5.6 µF 5.6 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 35 V 35 V
Type Molded Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm) 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)