Vishay Sprague 173D476X0010XW
Part No.:
173D476X0010XW
Description:
CAP TANT 47UF 20% 10V AXIAL
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Qualification:
1. How to order 173D476X0010XW on Chuangxin Cloud?
3. Are the 173D476X0010XW price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D476X0010XW?
Image 173D476X0010XWE3 173D476X0010XW
Part Number 173D476X0010XWE3 173D476X0010XW
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 47 µF 47 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 10 V 10 V
Type Molded Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm) 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)