Vishay Sprague 173D186X0050YW
Part No.:
173D186X0050YW
Description:
CAP TANT 18UF 20% 50V AXIAL
Capacitance:
18 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Manufacturer Size Code:
Y
Qualification:
1. How to order 173D186X0050YW on Chuangxin Cloud?
3. Are the 173D186X0050YW price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D186X0050YW?
Image 173D186X0050YWE3 173D186X0050YW
Part Number 173D186X0050YWE3 173D186X0050YW
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 18 µF 18 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 50 V 50 V
Type Molded Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm) 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)