Comchip Technology 1.5KE600CA-HF
Part No.:
1.5KE600CA-HF
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5KE600CA-HF.pdf
Series:
1.5KE-HF
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
513V
Voltage - Breakdown (Min):
570V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
828V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.81A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)