Comchip Technology 1.5KE110A-G
Part No.:
1.5KE110A-G
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5KE110A-G.pdf
Description:
TVS DIODE 94VWM 152VC DO201
Manufacturer:
Comchip Technology
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
94V
Voltage - Breakdown (Min):
104.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
152V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.87A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
DO-201
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5KE110A-G.pdf
1. How to order 1.5KE110A-G on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1.5KE110A-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5KE110A-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1.5KE110A-G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1.5KE100A-G 1.5KE110A-G 1.5KE120A-G 1.5KE12A-G 1.5KE130A-G
Part Number 1.5KE100A-G 1.5KE110A-G 1.5KE120A-G 1.5KE12A-G 1.5KE130A-G
Series - - - - -
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 94V 94V 94V 94V 94V
Voltage - Breakdown (Min) 104.5V 104.5V 104.5V 104.5V 104.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 152V 152V 152V 152V 152V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.87A 9.87A 9.87A 9.87A 9.87A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)