Comchip Technology 1.5KE520CA-G
Part No.:
1.5KE520CA-G
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5KE520CA-G.pdf
Description:
DIODE TVS 444.6VWM 717.6VC DO-20
Manufacturer:
Comchip Technology
Package/Case:
DO-201AA, DO-27, Axial
Series:
1.5KE-G
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
444.6V
Voltage - Breakdown (Min):
494V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
717.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.09A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)