Comchip Technology 1.5KE500CA-G
Part No.:
1.5KE500CA-G
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5KE500CA-G.pdf
Description:
DIODE TVS 427.5VWM 690VC DO-201A
Series:
1.5KE-G
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
427.5V
Voltage - Breakdown (Min):
475V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
690V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.17A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)