Comchip Technology 1.5KE440CA-G
Part No.:
1.5KE440CA-G
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5KE440CA-G.pdf
Description:
DIODE TVS 376.2VWM 602VC DO-201A
Manufacturer:
Comchip Technology
Series:
1.5KE-G
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
376.2V
Voltage - Breakdown (Min):
418V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
602V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.47A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)