Comchip Technology 1.5KE380CA-HF
Part No.:
1.5KE380CA-HF
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5KE380CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 324.9VWM 524.4VC DO-20
Series:
1.5KE-HF
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
324.9V
Voltage - Breakdown (Min):
361V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
524.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.86A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)