Comchip Technology 1.5KE350CA-HF
Part No.:
1.5KE350CA-HF
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5KE350CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 299.3VWM 482VC DO-201A
Series:
1.5KE-HF
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
299.3V
Voltage - Breakdown (Min):
332.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
482V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.11A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)