Comchip Technology 1.5KE250CA-G
Part No.:
1.5KE250CA-G
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.5KE250CA-G.pdf
Description:
DIODE TVS 214VWM 344VC DO-201AD
Manufacturer:
Comchip Technology
Series:
1.5KE-G
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
214V
Voltage - Breakdown (Min):
237.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
344V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.36A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)