Vishay Sprague 150D826X9020S2T
Part No.:
150D826X9020S2T
Description:
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL
Capacitance:
82 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Qualification:
1. How to order 150D826X9020S2T on Chuangxin Cloud?
3. Are the 150D826X9020S2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D826X9020S2T?
Image 150D826X9020S2T 150D826X9020S2TE3
Part Number 150D826X9020S2T 150D826X9020S2TE3
Product Status Active Active
Capacitance 82 µF 82 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 20 V 20 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)