Vishay Sprague 150D825X9075R2T
Part No.:
150D825X9075R2T
Description:
CAP TANT 8.2UF 10% 75V AXIAL
Capacitance:
8.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
75 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order 150D825X9075R2T on Chuangxin Cloud?
3. Are the 150D825X9075R2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D825X9075R2T?
Image 150D825X9075R2T 150D825X9075R2TE3
Part Number 150D825X9075R2T 150D825X9075R2TE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 8.2 µF 8.2 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 75 V 75 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)