Vishay Sprague 150D825X0060R2TE3
Part No.:
150D825X0060R2TE3
Description:
CAP TANT 8.2UF 20% 60V AXIAL
Capacitance:
8.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
60 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order 150D825X0060R2TE3 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 150D825X0060R2TE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D825X0060R2TE3?
Image 150D825X0060R2TE3
Part Number 150D825X0060R2TE3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 8.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 60 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)