Vishay Sprague 150D686X9020S2T
Part No.:
150D686X9020S2T
Description:
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Manufacturer Size Code:
S
Qualification:
1. How to order 150D686X9020S2T on Chuangxin Cloud?
3. Are the 150D686X9020S2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D686X9020S2T?
Image 150D686X9020S2T060 150D686X9020S2T 150D686X9020S2TE3
Part Number 150D686X9020S2T060 150D686X9020S2T 150D686X9020S2TE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Capacitance 68 µF 68 µF 68 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10%
Voltage - Rated 20 V 20 V 20 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)