Vishay Sprague 150D336X9035S2T060
Part No.:
150D336X9035S2T060
Description:
CAP TANT 33UF 10% 35V AXIAL
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Manufacturer Size Code:
S
Qualification:
1. How to order 150D336X9035S2T060 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 150D336X9035S2T060 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D336X9035S2T060?
Image 150D336X9035S2T060
Part Number 150D336X9035S2T060
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)