Vishay Sprague 150D227X0010S2G
Part No.:
150D227X0010S2G
Description:
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Manufacturer Size Code:
S
Qualification:
1. How to order 150D227X0010S2G on Chuangxin Cloud?
3. Are the 150D227X0010S2G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D227X0010S2G?
Image 150D227X0010S2GE3 150D227X0010S2G
Part Number 150D227X0010S2GE3 150D227X0010S2G
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active
Capacitance 220 µF 220 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 10 V 10 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)