Vishay Sprague 150D187X0010S2T
Part No.:
150D187X0010S2T
Description:
CAP TANT 180UF 20% 10V AXIAL
Capacitance:
180 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Qualification:
1. How to order 150D187X0010S2T on Chuangxin Cloud?
3. Are the 150D187X0010S2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D187X0010S2T?
Image 150D187X0010S2T 150D187X0010S2TE3
Part Number 150D187X0010S2T 150D187X0010S2TE3
Product Status Active Active
Capacitance 180 µF 180 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 10 V 10 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)