Vishay Sprague 150D157X9015S2T
Part No.:
150D157X9015S2T
Description:
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
15 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Qualification:
1. How to order 150D157X9015S2T on Chuangxin Cloud?
3. Are the 150D157X9015S2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D157X9015S2T?
Image 150D157X9015S2T 150D157X9015S2TE3
Part Number 150D157X9015S2T 150D157X9015S2TE3
Product Status Active Active
Capacitance 150 µF 150 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 15 V 15 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)