Vishay Sprague 150D157X0015S2T
Part No.:
150D157X0015S2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Description:
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTALEX™, 150D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
S
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 150D157X0015S2T on Chuangxin Cloud?
3. Are the 150D157X0015S2T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D157X0015S2T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 150D157X0015S2T 150D157X0015S2TE3
Part Number 150D157X0015S2T 150D157X0015S2TE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 150 µF 150 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 15 V 15 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)