Hammond Manufacturing 1447SN4K12
Part No.:
1447SN4K12
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Boxes
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud1447SN4K12.pdf
Description:
BOX STEEL GRAY 48"L X 37.38"W
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
1447SN4
Packaging:
Case
Product Status:
Active
Container Type:
Box
Size / Dimension:
48.000" L x 37.380" W (1219.20mm x 949.45mm)
Height:
12.000" (304.80mm)
Area (L x W):
1794in² (1.157 m²)
Design:
Hinged Door, Lid
Material:
Metal, Steel
Color:
Gray
Thickness:
14 Gauge
Features:
Interior Panels
Ratings:
IP66, JIC EGP-1-1967, NEMA 3R,4,12, UL-508
Material Flammability Rating:
Datasheet:
Chuangxin Cloud1447SN4K12.pdf
1. How to order 1447SN4K12 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1447SN4K12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1447SN4K12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1447SN4K12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1447SN4K12 pin diagram, 1447SN4K12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1447SN4K12 1447SN4K12LP
Part Number 1447SN4K12 1447SN4K12LP
Manufacturer Hammond Manufacturing Hammond Manufacturing
Series 1447SN4 1447SN4
Packaging Case Case
Product Status Active Active
Container Type Box Box
Size / Dimension 48.000" L x 37.380" W (1219.20mm x 949.45mm) 48.000" L x 37.380" W (1219.20mm x 949.45mm)
Height 12.000" (304.80mm) 12.000" (304.80mm)
Area (L x W) 1794in² (1.157 m²) 1794in² (1.157 m²)