Hammond Manufacturing 1447SJ10HK
Part No.:
1447SJ10HK
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Boxes
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud1447SJ10HK.pdf
Description:
BOX STEEL GRAY 37.34"L X 10"W
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
1447S
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Container Type:
Box
Size / Dimension:
37.340" L x 10.000" W (948.44mm x 254.00mm)
Height:
42.008" (1067.00mm)
Area (L x W):
373in² (2406cm²)
Design:
Hinged Door
Material:
Metal, Steel
Color:
Gray
Thickness:
14 Gauge
Features:
Ratings:
IP66, NEMA 4,12,13, UL-508A
Material Flammability Rating:
Datasheet:
Chuangxin Cloud1447SJ10HK.pdf
1. How to order 1447SJ10HK on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1447SJ10HK price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1447SJ10HK?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1447SJ10HK.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1447SJ10HK pin diagram, 1447SJ10HK datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1447SJ10HK
Part Number 1447SJ10HK
Manufacturer Hammond Manufacturing
Series 1447S
Packaging Bulk
Product Status Active
Container Type Box
Size / Dimension 37.340" L x 10.000" W (948.44mm x 254.00mm)
Height 42.008" (1067.00mm)
Area (L x W) 373in² (2406cm²)