Hammond Manufacturing 1422UW12
Part No.:
1422UW12
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Boxes
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud1422UW12.pdf
Description:
BOX STEEL GRAY 36"L X 48"W
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
1422
Packaging:
Case
Product Status:
Active
Container Type:
Box
Size / Dimension:
48.000" L x 36.000" W (1219.20mm x 914.40mm)
Height:
12.000" (304.80mm)
Area (L x W):
1728in² (1.115 m²)
Design:
Hinged Door, Lid
Material:
Metal, Steel
Color:
Gray
Thickness:
14 Gauge
Features:
Interior Panels
Ratings:
IP54, NEMA 12, UL-508
Material Flammability Rating:
Datasheet:
Chuangxin Cloud1422UW12.pdf
1. How to order 1422UW12 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1422UW12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1422UW12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1422UW12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1422UW12 pin diagram, 1422UW12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1422UW12 1422UW12LP
Part Number 1422UW12 1422UW12LP
Manufacturer Hammond Manufacturing Hammond Manufacturing
Series 1422 1422
Packaging Case Case
Product Status Active Active
Container Type Box Box
Size / Dimension 48.000" L x 36.000" W (1219.20mm x 914.40mm) 48.000" L x 36.000" W (1219.20mm x 914.40mm)
Height 12.000" (304.80mm) 12.000" (304.80mm)
Area (L x W) 1728in² (1.115 m²) 1728in² (1.115 m²)