Hammond Manufacturing 1418N4T10
Part No.:
1418N4T10
Datasheet:
Chuangxin Cloud1418N4T10.pdf
Description:
BOX STEEL GRAY 60"L X 36"W
Size / Dimension:
60.000" L x 36.000" W (1524.00mm x 914.40mm)
Height:
10.000" (254.00mm)
Area (L x W):
2160in² (1.394 m²)
Material:
Metal, Steel
Color:
Gray
Ratings:
IP66, NEMA 3R,4,12,13, UL-508
Material Flammability Rating:
Datasheet:
Chuangxin Cloud1418N4T10.pdf
1. How to order 1418N4T10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1418N4T10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1418N4T10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1418N4T10.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1418N4T10 pin diagram, 1418N4T10 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1418N4T10 1418N4T10LP
Part Number 1418N4T10 1418N4T10LP
Container Type Box Box
Size / Dimension 60.000" L x 36.000" W (1524.00mm x 914.40mm) 60.000" L x 36.000" W (1524.00mm x 914.40mm)
Height 10.000" (254.00mm) 10.000" (254.00mm)
Area (L x W) 2160in² (1.394 m²) 2160in² (1.394 m²)