Hammond Manufacturing 1418N4SSS12
Part No.:
1418N4SSS12
Datasheet:
Chuangxin Cloud1418N4SSS12.pdf
Description:
BOX S STL NATURAL 48"L X 36"W
Size / Dimension:
48.000" L x 36.000" W (1219.20mm x 914.40mm)
Height:
12.000" (304.80mm)
Area (L x W):
1728in² (1.115 m²)
Ratings:
IP66, NEMA 3R,4,4X,12,13, UL-508
Material Flammability Rating:
Datasheet:
Chuangxin Cloud1418N4SSS12.pdf
1. How to order 1418N4SSS12 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1418N4SSS12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1418N4SSS12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1418N4SSS12.
Image 1418N4SSS12 1418N4SSS12LP
Part Number 1418N4SSS12 1418N4SSS12LP
Container Type Box Box
Size / Dimension 48.000" L x 36.000" W (1219.20mm x 914.40mm) 48.000" L x 36.000" W (1219.20mm x 914.40mm)
Height 12.000" (304.80mm) 12.000" (304.80mm)
Area (L x W) 1728in² (1.115 m²) 1728in² (1.115 m²)