Hammond Manufacturing 1418N4SSS10
Part No.:
1418N4SSS10
Datasheet:
Chuangxin Cloud1418N4SSS10.pdf
Description:
BOX S STL NATURAL 48"L X 36"W
Size / Dimension:
48.000" L x 36.000" W (1219.20mm x 914.40mm)
Height:
10.000" (254.00mm)
Area (L x W):
1728in² (1.115 m²)
Ratings:
IP66, NEMA 3R,4,4X,12,13, UL-508
Material Flammability Rating:
Datasheet:
Chuangxin Cloud1418N4SSS10.pdf
1. How to order 1418N4SSS10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1418N4SSS10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1418N4SSS10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1418N4SSS10.
Image 1418N4SSS10 1418N4SSS10LP
Part Number 1418N4SSS10 1418N4SSS10LP
Container Type Box Box
Size / Dimension 48.000" L x 36.000" W (1219.20mm x 914.40mm) 48.000" L x 36.000" W (1219.20mm x 914.40mm)
Height 10.000" (254.00mm) 10.000" (254.00mm)
Area (L x W) 1728in² (1.115 m²) 1728in² (1.115 m²)