Hammond Manufacturing 1418N4SSM16
Part No.:
1418N4SSM16
Datasheet:
Chuangxin Cloud1418N4SSM16.pdf
Description:
BOX S STL NATURAL 36"L X 30"W
Size / Dimension:
36.000" L x 30.000" W (914.40mm x 762.00mm)
Height:
16.000" (406.40mm)
Area (L x W):
1080in² (6968cm²)
Ratings:
IP66, JIC EGP-1-1967, NEMA 3R,4,4X,12,13, UL-508
Material Flammability Rating:
Datasheet:
Chuangxin Cloud1418N4SSM16.pdf
1. How to order 1418N4SSM16 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1418N4SSM16 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1418N4SSM16?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1418N4SSM16.
Image 1418N4SSM16 1418N4SSM16LP
Part Number 1418N4SSM16 1418N4SSM16LP
Container Type Box Box
Size / Dimension 36.000" L x 30.000" W (914.40mm x 762.00mm) 36.000" L x 30.000" W (914.40mm x 762.00mm)
Height 16.000" (406.40mm) 16.000" (406.40mm)
Area (L x W) 1080in² (6968cm²) 1080in² (6968cm²)