Hammond Manufacturing 1418N4SSL10
Part No.:
1418N4SSL10
Datasheet:
Chuangxin Cloud1418N4SSL10.pdf
Description:
BOX S STL NATURAL 36"L X 24"W
Size / Dimension:
36.000" L x 24.000" W (914.40mm x 609.60mm)
Height:
10.000" (254.00mm)
Area (L x W):
864in² (5574cm²)
Material:
Metal, Stainless Steel
Color:
Natural
Ratings:
IP66, JIC EGP-1-1967, NEMA 3R,4,4X,12,13, UL-508
Material Flammability Rating:
Datasheet:
Chuangxin Cloud1418N4SSL10.pdf
1. How to order 1418N4SSL10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1418N4SSL10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1418N4SSL10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1418N4SSL10.
Image 1418N4SSL10 1418N4SSL10LP
Part Number 1418N4SSL10 1418N4SSL10LP
Manufacturer Hammond Manufacturing Hammond Manufacturing
Series 1418 1418
Packaging Case Case
Product Status Active Active
Container Type Box Box
Size / Dimension 36.000" L x 24.000" W (914.40mm x 609.60mm) 36.000" L x 24.000" W (914.40mm x 609.60mm)
Height 10.000" (254.00mm) 10.000" (254.00mm)
Area (L x W) 864in² (5574cm²) 864in² (5574cm²)