Hammond Manufacturing 1418N4SSK10
Part No.:
1418N4SSK10
Datasheet:
Chuangxin Cloud1418N4SSK10.pdf
Description:
BOX S STEEL NATURAL 30"L X 24"W
Size / Dimension:
30.000" L x 24.000" W (762.00mm x 609.60mm)
Height:
10.000" (254.00mm)
Area (L x W):
720in² (4645cm²)
Ratings:
IP66, JIC EGP-1-1967, NEMA 3R,4,4X,12,13, UL-508
Material Flammability Rating:
Datasheet:
Chuangxin Cloud1418N4SSK10.pdf
1. How to order 1418N4SSK10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1418N4SSK10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1418N4SSK10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1418N4SSK10.
Image 1418N4SSK10 1418N4SSK10LP
Part Number 1418N4SSK10 1418N4SSK10LP
Container Type Box Box
Size / Dimension 30.000" L x 24.000" W (762.00mm x 609.60mm) 30.000" L x 24.000" W (762.00mm x 609.60mm)
Height 10.000" (254.00mm) 10.000" (254.00mm)
Area (L x W) 720in² (4645cm²) 720in² (4645cm²)