Hammond Manufacturing 1418N4S16S10
Part No.:
1418N4S16S10
Datasheet:
Chuangxin Cloud1418N4S16S10.pdf
Description:
BOX S STL NATURAL 48"L X 36"W
Size / Dimension:
48.000" L x 36.000" W (1219.20mm x 914.40mm)
Height:
10.000" (254.00mm)
Area (L x W):
1728in² (1.115 m²)
Material:
Metal, Stainless Steel
Color:
Natural
Ratings:
IP66, NEMA 3R,4,4X,12,13, UL-508
Material Flammability Rating:
Datasheet:
1. How to order 1418N4S16S10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1418N4S16S10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1418N4S16S10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1418N4S16S10.
Image 1418N4S16S10
Part Number 1418N4S16S10
Manufacturer Hammond Manufacturing
Series 1418
Packaging Case
Product Status Active
Container Type Box
Size / Dimension 48.000" L x 36.000" W (1219.20mm x 914.40mm)
Height 10.000" (254.00mm)
Area (L x W) 1728in² (1.115 m²)