Hammond Manufacturing 1418N4S16O10
Part No.:
1418N4S16O10
Datasheet:
Chuangxin Cloud1418N4S16O10.pdf
Description:
BOX S STL NATURAL 42"L X 30"W
Size / Dimension:
42.000" L x 30.000" W (1066.80mm x 762.00mm)
Height:
10.000" (254.00mm)
Area (L x W):
1260in² (8129cm²)
Ratings:
IP66, NEMA 3R,4,4X,12,13, UL-508
Material Flammability Rating:
Datasheet:
1. How to order 1418N4S16O10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1418N4S16O10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1418N4S16O10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1418N4S16O10.
Image 1418N4S16O10 1418N4S16O10LP
Part Number 1418N4S16O10 1418N4S16O10LP
Container Type Box Box
Size / Dimension 42.000" L x 30.000" W (1066.80mm x 762.00mm) 42.000" L x 30.000" W (1066.80mm x 762.00mm)
Height 10.000" (254.00mm) 10.000" (254.00mm)
Area (L x W) 1260in² (8129cm²) 1260in² (8129cm²)