Hammond Manufacturing 1418N4S10
Part No.:
1418N4S10
Datasheet:
Chuangxin Cloud1418N4S10.pdf
Description:
BOX STEEL GRAY 48"L X 36"W
Packaging:
Case
Size / Dimension:
48.000" L x 36.000" W (1219.20mm x 914.40mm)
Height:
10.000" (254.00mm)
Area (L x W):
1728in² (1.115 m²)
Material:
Metal, Steel
Color:
Gray
Ratings:
IP66, NEMA 3R,4,12,13, UL-508
Material Flammability Rating:
Datasheet:
Chuangxin Cloud1418N4S10.pdf
1. How to order 1418N4S10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1418N4S10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1418N4S10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1418N4S10.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1418N4S10 pin diagram, 1418N4S10 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1418N4S10 1418N4S10LP
Part Number 1418N4S10 1418N4S10LP
Manufacturer Hammond Manufacturing Hammond Manufacturing
Series 1418 1418
Packaging Case Case
Product Status Active Active
Container Type Box Box
Size / Dimension 48.000" L x 36.000" W (1219.20mm x 914.40mm) 48.000" L x 36.000" W (1219.20mm x 914.40mm)
Height 10.000" (254.00mm) 10.000" (254.00mm)
Area (L x W) 1728in² (1.115 m²) 1728in² (1.115 m²)