Eaton - Electronics Division 10BJ15CA
Part No.:
10BJ15CA
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Chuangxin Cloud10BJ15CA.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
10BJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
41A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMB
Datasheet:
Chuangxin Cloud10BJ15CA.pdf
1. How to order 10BJ15CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the 10BJ15CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 10BJ15CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 10BJ15CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 10BJ15CA pin diagram, 10BJ15CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 10BJ15CA
Part Number 10BJ15CA
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AA, SMB
Series 10BJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 41A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)